Comisiile de specialitate

 

  1. Comisia nr.1 denumita „Comisia de agricultură, amenajarea teritoriului şi urbanism, protecţie mediu şi turism”, avand ca principale domenii de activitate:
  2. Agricultura,
  3. Amenajarea teritoriului si urbanism
  4. Protectie mediu si turism

formata dintr-un numar de 5 membri, si anume:

  1. Frageti Nicolae (Presedinte);
  2. Pîndichi Dan;
  3. Cumpanasu Tudor – Doru (Secretar);
  4. Enache Titi;
  5. Puscasu Gheorghe;

 

  1. Comisia nr.2 denumita „Comisia de activităţi economico-financiare, învățamânt, sănătate și familie”, avand ca principale domenii de activitate:

a.Activitati economico-financiare

  1. Invatamant, sanatate si familie

formata dintr-un numar de 5 membri si anume:

  1. Calinescu Razvan – Claudiu (Presedinte);
  2. Enciu Petre;
  3. Eserghep Erdal (Secretar);
  4. Dumitru Doru;
  5. Puscasu Gheorghe;

 

  III. Comisia nr.3 denumita „Comisia de muncă și protecție socială, protecție copii, tineret și sport ”, avand ca principale domenii de activitate:

  1. Munca si protectie sociala
  2. Protectie copii, tineret si sport

formata dintr-un numar de 5 membri si anume:

  1. Cumpanasu Tudor – Doru (Presedinte);
  2. Nicolae Silvia (Secretar);
  3. Suliman Senur;
  4. Leonte Iulian;
  5. Antonescu Raluca – Liliana;

 

  1. Comisia nr.4 denumita „Comisia de activităţi social-culturale, culte, juridică şi de disciplină”, avand ca principale domenii de activitate:
  2. Activitati social-culturale, culte
  3. Juridica si de disciplina.

formata dintr-un numar de 5 membri si anume:

  1. Suliman Senur (Presedinte);
  2. Albina Dumitru Georgel
  3. Marin Adrian;
  4. Manole Gheorghe (Secretar);
  5. Cojocaru Doina Teodora;

 

Presedintii si secretarii comisiilor de specialitate:

  • Comisia nr. 1

–  presedinte Cumpanasu Tudor – Doru

secretar Nicolae Silvia

 

  • Comisia nr. 2

–  presedinte Calinescu Razvan – Claudiu 

– secretar Eserghep Erdal

 

  • Comisia nr. 3

–  presedinte Cumpanasu Tudor – Doru

– secretar Nicolae Silvia

 

  • Comisia nr. 4

–  presedinte Suliman Senur

– secretar Manole Gheorghe