PREZENTATORI : MIRELA PANĂ ȘI GABRIELA BĂDILĂ

VINERI 29 MAI 2015

13.00 – KUREȘ – LUPTE TĂTĂREȘTI TRADITIONALE LA CLUB SPORTIV OVIDIU

13.00 – FORMAŢIA DE FOLCLOR A PRIMARIEI din oraşul Kucukkuyu infrăţit cu oraşul

Ovidiu – La Club Sportiv

18.00 – GRUP ” ELVIS BAND”

18.30 – BOGDAN CIORAN – MUZICĂ POPULARĂ

18.50 – ELENA PLĂTICĂ – MUZICĂ POPULARĂ

19.05 – CREŢU BOGDAN – MUZICĂ HIP- HOP

19.20 – TIȚA BARBU – MUZICĂ POPULARĂ

19.35 – ENCIU MIHAELA – MUZICĂ POPULARĂ

19.50 – IULIAN BRATU

20.05 – NARENJI ȘIRIN – MUZICĂ POPULARĂ

20.20 – MARIA STINGA – MUZICA POPULARA

20.35 – TRUPA „COLONIST PE LUNĂ” – MUZICĂ ROCK

21.10 – GIGI LUCA ȘI MARIA SPÂNU – MUZICĂ POPULARĂ

21.30 – RECITAL „ NICO ȘI CARBRON ”

SÂMBĂTĂ 30 MAI 2015

11.00 – SPECTACOL PENTRU COPII – TEATRU DE PĂPUȘI

„SOACRA CU TREI NURORI” – BALLON STYLE

12.00 – TRUPA REKORD – ” REVISTA REVISTELOR”

13.00 – CORUL „ DO RE MI” AL CENTRULUI CULTURAL

13.20-13.50 – ANSAMBLUL ” DOBROGEANCA” GR.II şi III

13.50-14.00 – TRUPA DE BALET ” A.B.C. DANCE” OVIDIU

14.00 – 14.30 – SOLISTE NAZARCEA

14.30- 15.00 – DANS TEMATIC – GRADINIŢA LICURICI

18.00 –FESTIVALUL CÂNTECULUI POPULAR „ELENA ROIZEN” – CONCURS

20.10 – VETA BIRIȘ – INVITAT SPECIAL

20.55 – ILIE CARAȘ – INVITAT SPECIAL

21.15 – FORMAȚIA ROCK „MEDDRIVEN”

21.45 – RECITAL TRUPA „ VOLTAJ ”

DUMINICĂ 31 MAI 2015

11.00-12.00 – CROS – FESTIVITATE DE PREMIERE

12.00-13.00 – SPECTACOL DE SCENĂ PENTRU COPII – EVENTYS MARK

13.00-14.00 – TEATRU DE PĂPUȘI MOTANUL ÎNCĂLŢAT – AMICII

14.00-14.15 – ANSAMBLUL FOLCLORIC „DOBROGEANCA” – GRUPA IV

14.15-14.35 – ANSAMBLUL „KANARA” OVIDIU

14.35-14.55 – ANSAMBLUL „ARMÂNAMEA” OVIDIU

15.00-15.10 – TRUPA DE BALET „A.B.C. DANCE” OVIDIU

15.10 – 15.30 – DANS SPORTIV OVIDIU

15.30 – 16.00 – CANTO ” COPIII MĂRII” OVIDIU

16.00 – 16.30 – DANS MODERN SI CLASA DE CANTO condusa de prof. Marius Eftimie

16.30-17.00 – GRUP VOCAL „MUGURAȘII”

18.00-19.10 – GALA FESTIVALULUI CÂNTECULUI POPULAR „ELENA ROIZEN” 2015

19.10 – ROLNIC DENISA –LAUREATUL FESTIVALULUI „ELENA ROIZEN” – 2014

19.30 – ȘTEFANIA RAREȘ – MUZICĂ POPULARĂ

19.50 – BOROI LETIȚIA– MUZICĂ POPULARĂ

20.10 – FORMAŢIA DE FOLCLOR A PRIMARIEI din oraşul Kucukkuyu infrăţit cu oraşul

20.30 – RECITAL TRUPA „ 3 SUD EST ”

21.10 – RECITAL TRUPA „ BUG MAFIA ”

22.10 – FOC DE ARTIFICII