Comisiile de specialitate

 

  1. Comisia nr.1 denumita „Comisia de agricultură, amenajarea teritoriului şi urbanism, protecţie mediu şi turism”, avand ca principale domenii de activitate:
  2. Agricultura,
  3. Amenajarea teritoriului si urbanism
  4. Protectie mediu si turism

formata dintr-un numar de 5 membri, si anume:

  1. Diță Gheorghe ;
  2. Darie Nelu;
  3. Pîndichi Dan;
  4. Bădoiu Robert-Cristian;
  5. Suliman Sesnur.

 

  1. Comisia nr.2 denumita „Comisia de activităţi economico-financiare, învățamânt, sănătate și familie”, avand ca principale domenii de activitate:

a.Activitati economico-financiare

  1. Invatamant, sanatate si familie

formata dintr-un numar de 5 membri si anume:

  1. Giogea Emilia-Valentina;
  2. Stancu Ana-Maria;
  3. Bîrsan Daniela;
  4. Cumpănașu Tudor-Doru;
  5. Doncea Ionuț.

 

  III. Comisia nr.3 denumita „Comisia de muncă și protecție socială, protecție copii, tineret și sport ”, avand ca principale domenii de activitate:

  1. Munca si protectie sociala
  2. Protectie copii, tineret si sport

formata dintr-un numar de 5 membri si anume:

  1. Dan Radu –Florin;
  2. Strungaru Ion;
  3. Iancu Dorina;
  4. Bădoiu Robert-Cristian;
  5. Stancu Ana-Maria

 

  1. Comisia nr.4 denumita „Comisia de activităţi social-culturale, culte, juridică şi de disciplină”, avand ca principale domenii de activitate:
  2. Activitati social-culturale, culte
  3. Juridica si de disciplina.

formata dintr-un numar de 5 membri si anume:

  1. Călinescu Răzvan-Claudiu;
  2. Băltărețu George;
  3. Manole Gheorghe;
  4. Cumpănașu Tudor-Doru;
  5. Gheorghe Doina.

 

 

 

 

Presedintii si secretarii comisiilor de specialitate:

  • Comisia nr. 1

–  presedinte Pîndichi Dan

secretar Suliman Sesnur

 

  • Comisia nr. 2

–  presedinte Bîrsan Daniela;

– secretar Giogea Emilia-Valentina.

 

  • Comisia nr. 3

–  presedinte Dan Radu-Florin;

– secretar Iancu Dorina.

 

  • Comisia nr. 4

–  presedinte Cumpănașu Tudor-Doru;

– secretar Băltărețu George.